Kurs na wózki widłowe – idealnym sposobem na zwiększenie możliwości zatrudnienia.

W dobie bardzo szybkiego rozwoju nowoczesnych technologii oraz postępu naukowego i technicznego – my ludzie XXI wieku powinniśmy być nastawieni na stały rozwój oraz doskonalenie i podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, a także nabywanie nowych umiejętności – w taki sposób aby stale zmieniająca się sytuacja na obecnym rynku pracy nie była w stanie nas zaskoczyć.  Idealnym rozwiązaniem dla osób bezrobotnych długotrwale – czyli  przez okres przekraczający sześć miesięcy oraz wszystkich osób szukających nowych możliwości zatrudnienia, a także stosunkowo wysokich zarobków- wydaję się być uzyskanie uprawnień do kierowania wózkami widłowymi.
Kurs operatora wózków widłowych daje bardzo wiele możliwości zatrudnienia – właściwie niemal ,,od ręki”. W dobie bardzo szybkiego rozwoju transportu, a także przemysłu, kiedy to stale przybywa ogromnych hal magazynowych do przechowywania towarów – operatorzy wózków widłowych są bardzo pożądanymi na rynku pracy – pracownikami.
Ponadto takie uprawniania zawsze warto posiadać – bowiem często dzięki nim nawet pracując na innym stanowisku – będziemy w stanie w razie potrzeby zastąpić kogoś kto jest operatorem wózka lub też poszukać dodatkowego zajęcia – chcąc na przykład zarobić dodatkowe pieniądze. Ponadto zdobycie uprawnień do kierowania wózkiem widłowym wydaje się być idealne – zwłaszcza kiedy rozważamy wyjazd do pracy za granicę w celach zarobkowych. Zwykle certyfikaty informujące przyszłego pracodawcę o ukończeniu kursu na operatora wózka widłowego są wydawane w dwóch językach – polskim oraz dodatkowo angielskim lub niemieckim. Dlatego nie musimy dodatkowo wydawać pieniędzy na tłumaczenie przysięgłe naszego certyfikatu – uprawniającego do kierowania wózkami widłowymi.

Zarobki w zawodzie operatora wózka widłowego.

To ile zarabia operator wózka widłowego zwykle uzależnione jest od kraju w którym on pracuje. Oczywiście zarobki w Polsce są nieco niższe od zarobków na jakie można liczyć w innych krajach – zwłaszcza tych wysokorozwiniętych na zachodzie Europy. Ile zarabia operator wózka widłowego w Polsce? Według danych statystycznych średnie zarobki operatorów wózków widłowych w Polsce wahają się w przedziale od dwóch i pół tysiąca złotych do trzech i pół tysiąca złotych. Chociaż kwota ta nie należy do bardzo wysokich to jednak biorąc pod uwagę polskie realia w sferze zarobków oraz sam charakter pracy, a także brak specjalnego wykształcenia wymaganego do podjęcia pracy w tym obszarze możemy śmiało stwierdzić, iż te zarobki nie należą do najgorszych. Jeżeli chodzi natomiast o to ile zarabia operator wózka widłowego za granicą – to zarobki na tym stanowisku w większości zachodnich krajów europejskich kształtują się znacznie lepiej niż w Polsce. Przykładowo operator wózka widłowego w Wielkiej Brytanii zarabia przeciętnie około tysiąca sześciuset funtów brytyjskich miesięcznie zatem za godzinę swojej pracy dostaje stawkę oscylującą w granicach dziesięciu lub więcej funtów. Wraz ze stażem pracy oraz doświadczeniem jako operator wózka widłowego może on jednak liczyć na sukcesywne podnoszenie tej stawki przez pracodawcę. W Niemczech oraz Holandii zarobki operatorów wózków widłowych wyglądają podobnie – z tym, że w krajach tych obowiązującą walutą jest euro.

Korzyści wynikające z posiadania uprawnień na wózek widłowy.

Wiele osób przed przystąpieniem do kursu na wózek widłowy zadaje sobie podstawowe pytania typu: ile zarabia operator wózka widłowego oraz czy warto zrobić taki kurs? Oczywiście, że warto. Poniżej przedstawiono podstawowe zalety wynikające z posiadania takowych uprawnień:

  • Do przystąpienia do takiego kursu nie wymagane jest posiadanie specjalnego wykształcenia oraz przechodzenie skomplikowanych testów psychotechnicznych. Jednymi warunkami jakie należy spełnić jest ukończenie szkoły podstawowej oraz wiek kandydata powyżej osiemnastego roku życia, a także standardowe zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia pracy we wskazanym zawodzie.  Ponadto sam kurs nie trwa długo i po jego zakończeniu uraz otrzymaniu odpowiedniego certyfikatu możemy od razu przystąpić do pracy.
  • Ceny takich kursów są stosunkowo niskie – zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwości zarobkowe po podjęciu pracy w zawodzie operatora wózka widłowego. Zwykle oscylują one w granicach od dwustu do pięciuset złotych – czasem także możemy starać się o ich dofinansowanie kursu ze środków unijnych przez Powiatowy Urząd Pracy – zwłaszcza jeżeli jesteśmy osobą długotrwale bezrobotną.
  • Dzięki posiadaniu uprawnień do pracy jako operator wózków widłowy nasze możliwości znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia- zarówno w kraju jak i za granicą wzrastają kilkukrotnie. Cena jaką zapłacimy za kurs powinna nam się zwrócić z nawiązką w bardzo krótkim czasie.