Wiele osób poszukujących odpowiedniego pokrycia dachowego zastanawia się, jaki materiał byłby dla nich najlepszy? Czy powinni zwrócić uwagę na cenę, czy raczej skorzystać z promocyjnych ofert? Przed udaniem się na zakupy warto sprawdzić w Internecie, jakie materiały są obecnie polecane, poznać ich wady oraz zalety, a także zapoznać się ze sposobem montażu. Dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się o pomoc do fachowców – firm dekarskich, które oferują sprzedaż oraz montaż pokryć dachowych. Zaufanie specjalistom pozwala uzyskać gwarancję na wykonaną usługę oraz pewność, że dach zostanie prawidłowo pokryty.

Aktualnie dużą popularnością cieszą się pokrycia dachowe wykonywane z blachodachówki. Blachodachówka wyróżnia się na tle innych pokryć lekkością, łatwym sposobem montażu oraz szeroką dostępnością (przeróżne wzory, modele, kształty). Dostępna jest w postaci modułowej lub w arkuszach. W zależności od potrzeb, powierzchni i skomplikowania konstrukcji dachu wybrać można najkorzystniejszą opcję dla siebie. Blachodachówka w arkuszach sprawdza się na dachach prostych o dużej powierzchni (magazyny), natomiast blachodachówka modułowa idealnie odnajduje się na bardziej skomplikowanych i mniejszej powierzchni dachach (domy jednorodzinne).

Firma Traffic – wiodący sprzedawca blachodachówki

Firma Traffic to obecnie jeden z wiodących sprzedawców blachodachówki. Dba o każdy szczegół swoich produktów i korzysta z nowoczesnych rozwiązań, dlatego też istnieje od 1993 roku, stale się rozwija i jest liderem sprzedaży materiałów budowlanych oraz dachów na terenie północno wschodniej Polski.

Traffic tworzą wykwalifikowani specjaliści, którzy mają ogromne doświadczenie i wiedzę. Nastawieni są na ciągły rozwój i chętnie korzystają z innowacyjnych metod. Specjalizacją  firmy  jest dystrybucja pokryć dachowych z blachy (blachodachówka, blacha trapezowa, rąbek stojący), blach elewacyjnych oraz konstrukcyjnych. Dysponuje nowoczesnymi zakładami, licznymi biurami oraz innowacyjnym parkiem maszynowym produkcji fińskiej.

Ogromną zaletą firmy jest posiadanie własnego transportu, który pozwala na zaopatrzenie klientów detalicznych oraz hurtowych na terenie całej Polski i za granicą. Dodatkowym atutem jest stała i owocna współpraca z największymi hutami stali (wysokiej jakości surowce).

Firma Traffic nie zajmuje się jedynie sprzedażą materiałów na pokrycie dachowe, oferuje dodatkowo przeróżne usługi dekarskie. Klienci mogą skorzystać z rekomendowanych ekip dekarskich, które gwarantują kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. Rekomendowane ekipy wykonawcze Traffic wykonują między innymi: montaż, renowację i konserwację dachów, montaż systemów rynnowych, montaż komunikacji dachowej, odśnieżanie dachów i wiele innych pomocniczych prac ogólnobudowlanych.

Firma Traffic – rodzaje blachodachówki

Firma Traffic głównie prowadzi sprzedaż blachodachówki, swoim klientom oferuje wiele przeróżnych rodzajów tego materiału: blachodachówka Gold, blachodachówka Janosik, blachodachówka Germania Simetric, blachodachówka Tysenia, blachodachówka John Stell i Mary Stell.

Blachodachówka Gold to najczęściej wybierany model pokrycia dachowego. Wyróżnia się  grubością blachy 0,5 mm, dostępna jest w dwóch wariantach (grubość 25 i 35 mikronów) oraz szerokiej palecie kolorów. Doceniana jest za trwałość, lekkość i łatwość montażu. Dodatkową zaletą jest 10-letnia gwarancję otrzymywana przez każdego klienta kupującego blachodachówkę Gold.

Blachodachówka Janosik inaczej nazywana jest gontem blaszanym. Charakteryzuje się  niepowtarzalnym designem- stworzona na wzór architektury podhalańskiej. Kształt, tekstura i kompozycja wiernie odwzorowują gont drewniany. Blachodachówka Janosik odznacza się długą żywotnością (dorównuje pokryciu wykonanemu z dachówki ceramicznej), ponadto jest niezwykle funkcjonalnym i lekkim pokryciem o wyjątkowych walorach dekoracyjnych.

Blachodachówka Germania Simetric na tle swoich poprzedników wyróżnia się potrójnymi przetłoczeniami, które gwarantują większe usztywnienie blachy i zwiększają jej podatność na obróbkę plastyczną. Doceniana jest za prostą i wygodną formę (wyprofilowane naroża) oraz oryginalny wzór i niespotykany połysk.

Blachodachówka Tysenia pozwala stworzyć wyjątkowy efekt wizualny i ma uniwersalne zastosowanie. Na pierwszy rzut oka wydaje się być surowym i prostym materiałem, jednak po ułożeniu tworzy doskonałe i harmonijne wykończenie dachu.  Odznacza się lekkością, dzięki czemu sprawdza się w nowoczesnym budownictwie, jak również w przypadku renowacji dachów starych budynków.

Blachodachówka John Stell i Mary Stell stworzona jest z mocnej blachy stalowej o grubości 0,5 mm. Z łatwością wpisuje się w okoliczną architekturę, pozwala stworzyć lekki, bezpieczny i solidny dach. W odróżnieniu od swoich poprzedników posiada głębokie przetłoczenia, które nadają jej nowoczesnego charakteru. Przez wielu dekarzy i klientów uznawana jest za najładniej wyglądający materiał wykorzystywany na pokrycia dachowe.