Zarobki Roberta „RL9” Lewandowskiego

Według informacji z zeszłego roku Robert Lewandowski znalazł się na liście 40 najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”. Co wcale nie dziwi, gdyż na zarobienie miesięcznej pensji przeciętnego Polaka potrzebuje mniej niż pół godziny, a w jeden dzień jest w stanie zarobić tyle co statystyczna osoba mieszkająca w Polsce przez pięć lat ciężkiej pracy na etacie. Wiele osób zadaje sobie pytanie – ile zarabia Lewandowski? W sporcie, a zwłaszcza w piłce nożnej zarobki są bardzo wysokie. Wyniki przekładają się w dużej mierze na wynagrodzenie, a „RL9” uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy świata obok takich gwiazd jak Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy Neymar. Biorąc pod uwagę pensje tylko i wyłącznie polskich sportowców – jest bezkonkurencyjny, natomiast wciąż daleko mu do Lionela Messiego – najlepiej zarabiającego piłkarza świata na ten moment. Majątek reprezentanta Polski szacowany jest na ponad 335 milionów złotych, a kwota ta cały czas rośnie w zawrotnym tempie. Kontrakt w Bayernie Monachium, liczne premie oraz kontrakty reklamowe to główne źródła jego zarobków. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że Lewandowski zaczął obracać się w sferze biznesu, inwestycji w nieruchomości oraz startupy, więc z pewnością jest to kolejne źródło poszerzania jego pokaźnego majątku. Jest szansa na to, że jako pierwszy polski sportowiec będzie w stanie zgromadzić na swoim koncie miliard złotych!

∗ Ile Lewandowski zarabia w Bayernie Monachium?

Za sam kontrakt z klubem ze stolicy Bawarii Robert inkasuje rocznie 15 milionów euro, co daje w przeliczeniu ponad 64 miliony złotych. Do tego dochodzą premię za sukcesy w Bundeslidze oraz Lidze Mistrzów czy za nagrody indywidualne takie jak Król Strzelców Bundesligi oraz Złota Piłka. Suma pieniędzy inkasowanych przez kapitana reprezentacji Polski za kontrakt oraz zawarte w nim premie ma opiewać na około 23 miliony euro. Przy takim scenariuszu, na czteroletniej umowie ze swoim klubem „Lewy” wzbogaci się o prawie 400 milionów złotych.

∗ Zarobki Lewandowskiego za kampanie reklamowe

Wiadomym jest to, że nazwisko Lewandowskiego generuje spore zainteresowanie, a co za tym idzie -wielkie pieniądze. Taka sytuacja tworzy ogromne możliwości przed sportowcem, który wspaniałą postawą i formą na boisku zdobywa uznanie dziennikarzy z całego świata, ale również jest łakomym kąskiem dla mediów i prasy w kontekście swojego wizerunku, który jest w stanie generować pieniądze. Najlepszy snajper Bayernu wydaje się skrzętnie to wykorzystywać, jego twarz można zobaczyć w wielu reklamach i akcjach organizowanych przez różnego rodzaju marki. W ostatnich latach Lewandowski brał udział w wielu kampaniach reklamowych takich firm jak Head & Shoulders, Coca-Cola, Huawei, Vistula, Gillette, Oshee czy T-Mobile. Ponadto brał udział w działaniach reklamowych Nike, a figurki z podobizną „RL9” wspierają promocję marki Lotos. Kontrakty z tymi markami pozwoliły mu powiększyć jego majątek o sporą sumę pieniędzy i stanowiły jeden z jego dwóch głównych źródeł finansowych. Minimalne stawki za jego wizerunek wynoszą około 1 mln złotych, natomiast bardzo często te kwoty są wyższe. Za długoterminowy kontrakt z Oshee inkasuje 3 mln złotych. Roczny zarobek gwiazdy z kampanii reklamowych wynosi ponad 10 mln złotych.

∗ Lewandowski zarabia na inwestycjach

Robert Lewandowski jest również inwestorem. Swoje pieniądze bardzo rozsądnie ulokował m.in. w kilku nieruchomościach, restauracjach oraz w VC Protos – funduszu inwestującym w startupy. W zeszłym roku wykupił świnoujskie Apart Park ze względu na jej lokalizację blisko plaży. W 2017 roku został właścicielem apartamentu przy Złotej 44 w Warszawie, w którym ceny zaczynają się od 1,4 mln za lokal 2-pokojowy do nawet 11 mln za apartament 4-pokojowy. Do tego dochodzi inwestycja w Giżycku z restauracją, mariną i portem, która ma odmienić wizerunek Mazur oraz klinika na warszawskiej Ochocie, w której sportowcy będą mogli leczyć swoje kontuzje. Wygląda na to, że Lewandowski na tym nie poprzestanie i w perspektywie najbliższych lat możemy spodziewać się kolejnych wielkich inwestycji świetnego sportowca. Robert jest właścicielem agencji specjalizującej się w komunikacji marketingowej. Stor9_ została założona w czerwcu 2017 roku i w początkowej fazie ma zająć się zawodowym wizerunkiem sportowca oraz jego żony – Anny, natomiast w przyszłości docelowym klientami mają być inne osoby publiczne.

∗ Podsumowanie

„Nie można się wstydzić tego, że ma się pieniądze albo tego, że się je zarabia” – powiedział Robert Lewandowski w jednym z wywiadów. Zatem prawdopodobnie jego zarobki nie są dla niego tematem tabu. Jego majątek jest odwierciedleniem ciężkiej pracy, odrobiny szczęścia oraz niebywałej samodyscypliny i dążenia do celu. Dzisiaj RL9 jest właścicielem ogromnego majątku, który powiększa się z dnia na dzień. W przyszłości pewnie uda mu się przekroczyć próg miliarda złotych na koncie.