Cristiano Ronaldo to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Portugalczyk nieustannie porównywany jest z Lionelem Messim, a eksperci spierają się który z piłkarzy jest lepszy. Za niesamowitymi atutami piłkarskimi idą równie niesamowite pieniądze. Gwiazdor po zmianie klubu i podpisaniu kontraktu z Juventusem Turyn ma olbrzymią pensje. Ale to nie wszystkie jego dochody. Jak i ile zarabia Ronaldo?

Ile zarabia Ronaldo w Juventusie?

Kapitan reprezentacji Portugalii jeszcze rok temu grając w Realu Madryt zarabiał około 20 milionów euro za sezon. Jednak po transferze do Włoch za astronomiczną kwotę ponad 100 milionów euro zarobki zawodnika znacząco. Pięciokrotny zdobywca złotej piłki w Turynie za sezon inkasuje 30 milionów euro. Oznacza to podwyżkę o 10 milionów na sezon! Cały kontrakt piłkarza trwa do połowy roku 2022. Wypełnienie kontraktu do końca to wzrost majątku Portugalczyka o 120 milionów euro.

CR7 w Juventusie:

  • 30 milionów euro rocznie
  • 625 tyś euro tygodniowo
  • 4 tyś euro za godzinę

Przeliczając to na złotówki, gwiazda zarabia 267 złotych na minutę, a w ciągu dnia inkasuje 384 tysiące złotych. Trzeba przyznać, że liczby te robią wrażenie. Ponadto, Cristiano nie zarabia na samej piłce nożnej.

Prawa do wizerunku, kampanie reklamowe

Oprócz pieniędzy z kontraktu, Ronaldo zarabia na swoim wizerunku. Portugalczyk ma na swoim koncie liczne kampanie reklamowe. Ile zarabia Ronaldo z reklam? Piłkarz jest ambasadorem firmy Nike na całym świecie i za samo podpisanie umowy dostał ponad 13 milionów dolarów. Jest on również twarzą takich firm jak: Tag Heuer, KFC, Samsung, Herbalife czy Castrol. Ponadto, Cristiano był twarzą serii gier tworzonych przez EA Sports – Fifa 17 i Fifa 18. To tylko niektóre z kampanii reklamowych zawodnika Juventusu, a i tak robią ogromne wrażenie.

Szacunkowe zarobki łączne CR7

Według szacunków amerykańskiego Forbesa z 2016 roku Portugalczyk zarobił 93 miliony dolarów. Stacja CNBC podała natomiast, że w 2018 roku na konto piłkarza wpłynęła astronomiczna kwota 108 milionów dolarów. To stawia go w czołówce najlepiej zarabiających nie tylko piłkarzy, ale i sportowców. Dokładniej, w 2019 roku Ronaldo zajął drugie miejsce w rankingu najlepiej zarabiających sportowców. Wyprzedził go jedynie Leo Messi, a ostatnie miejsce na podium zajął Neymar. Piłkarze odskoczyli reszcie stawki dość zdecydowanie, ale wysoko w rankingu są też przedstawiciele boksu, koszykówki i futbolu amerykańskiego.

Zarobki Ronaldo w porównaniu do innych zawodników

W Top 5 najlepiej zarabiających piłkarzy ligi włoskiej, cała czwórka razem zarabia mniej (28,5 miliona euro) niż Ronaldo (30 milionów euro). To pokazuje jak ważnym i drogim ruchem było przejście Cristiano z ligi hiszpańskiej do włoskiej. To najdroższy transfer w historii ligi i najwyższa pensja wypłacana pojedynczemu piłkarzowi. Spośród polskich zawodników w ekstraklasie włoskiej najwięcej zarabia Wojciech Szczęsny (4 miliony euro), za nim jest Arkadiusz Milik ( 2,5 miliona euro) oraz Piotr Zieliński (1,1 miliona euro).

Jedynym zawodnikiem, który wyprzedza Ronaldo jest reprezentujący FC Barcelone Lionel Messi. Argentyńczyk za grę w barwach katalońskiej drużyny zarabia 40 milionów euro. W porównaniu do CR7 nawet najlepszy polski piłkarz – Robert Lewandowski wypada blado. RL9 według obecnie obowiązującego kontraktu zarabia 15 milionów euro rocznie.

Oszustwa podatkowe

Wiemy już ile zarabia Ronaldo w ciągu roku, ale ciekawe są również problemy gwiazdy ze skarbówką. Za oszustwa w trakcie gry w Realu Madryt w latach 2011-2014 piłkarz dostał 18,8 miliona euro grzywny i 23 miesiące kary pozbawienia wolności w zawieszeniu. Oskarżony o zdefraudowanie 14,7 miliona euro Ronaldo przyznał się do winy i zaakceptował wyrok. Wielu ekspertów podejrzewa, że Portugalczyk zmienił ligę ze względu na stosunki z hiszpańskim fiskusem. Jeden z madryckich dzienników sugerował, że Ronaldo ma żal do Realu Madryt z powodu niewystarczającej pomocy klubu w walce z oskarżeniami podatkowymi. Początkowo fiskus domagał się 28 milionów euro, ale zawodnikowi Juventusu i jego prawnikowi udało się uzyskać korzystną ugodę.

Na co Cristiano wydaje swoje miliony?

Pasją Ronaldo są sportowe samochody i nie oszczędza na nich. W garażu zawodnika stoją Lamborghini, Maserati, Bentley, Mercedes i Porsche. Poza tym Ronaldo zakupuje bardzo drogie nieruchomości. W Madrycie mieszkał w ekskluzywnym osiedlu La Finca. Willa ma wartość około 7 milionów dolarów i jest imponująca. Portugalczyk zakupuje również posiadłości w różnych miejscach na świecie, między innymi w Nowym Jorku, Turynie i Manchesterze. Ponadto, zawodnik Juventusu jest fanem drogich garniturów i zegarków. W swojej kolekcji CR7 ma zegarki za ponad 150 tysięcy dolarów. Cristiano występuje często w ubraniach marki Armani, której jest twarzą, a także wypuścił na rynek własną linię bielizny.