Numeracja stołów weselnych to ważny, a zarazem bardzo praktyczny element wystroju sali. Dzięki czytelnym oznaczeniom goście z łatwością trafią do przypisanego im miejsca. Cyfry wraz z winietkami oraz dostępnym przed wejściem planem stołów pozwolą uniknąć niepotrzebnego chaosu i zamieszania. Podpowiadamy, w jaki sposób gustownie ponumerować stoliki.

Ramki i tabliczki

Ramki o ciekawym kształcie dają narzeczonym dość dużą swobodę. Mogą umieścić wewnątrz nich odpowiednią kartkę z cyfrą, którą wcześniej samodzielnie wydrukują. W zależności od preferowanego stylu ramki mogą być złocone, bądź drewniane, co doceniają zwłaszcza miłośnicy trendu eko. Innym równie atrakcyjnym rozwiązaniem jest wykorzystanie tabliczek z pleksi, na których profesjonalna firma może nadrukować numer stolika. Zarówno ramki, jak i tabliczki powinno się wyeksponować tak, by nie zasłaniały ich pozostałe dekoracje czy elementy zastawy.

Cyfry na stojakach

W sytuacji, kiedy na stole nie ma zbyt dużo miejsca, można wykorzystać numerki na stoły, które osadzone są na długim piku. Umieszczone w wazonie nieco powyżej kwiatów będą bardzo dobrze się prezentować. W zależności od stylu przyjęcia wybieramy cyfry lustrzane, złote bądź brokatowe, ewentualnie takie o bardziej minimalistycznej formie. Surowe drewno sprawdzi się w tym przypadku idealnie. Niektóre z cyfr można postawić bezpośrednio na stole, umożliwia to praktyczna podstawa.

Etykiety na alkohol z numerem stolika

Ciekawym pomysłem na numerację stolika jest wykorzystanie powierzchni etykiety butelki. Nadrukowany na niej numer stolika widoczny jest już z daleka. Taka aranżacja nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów. Zwykle używa się w tym celu dobrego wina, którym poczęstują się zajmujący wyznaczone im miejsca goście. Etykiety z numerem stolika mogą mieć też formę prostych zawieszek na butelki. Ten rodzaj pasuje do wysokoprocentowych trunków.

Balony z helem

Złote balony w formie cyfr lub balony o klasycznym kształcie z nadrukiem numerów stołów to dość oryginalny sposób na wyznaczenie miejsc. Mimo to ma on w sobie sporo uroku. Aby uniknąć efektu kiczu, wybieramy balony o stonowanym kolorze, pasujące do aranżacji sali. Napełnione helem unoszą się ponad stolikami. Należy przy tym zadbać o to, aby znalazły się na tyle wysoko, by nie przeszkadzały gościom.

Prostota i minimalizm

Papierowe numery na stół w stylu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym lub glamour to jedna z prostszych metod numerowania stołów weselnych. Starannie wykonane numerki zachwycają stonowaną grafiką i botanicznymi akcentami. Z łatwością dopasujemy je do motywu przyjęcia czy koloru przewodniego. Co ważne, papier jako materiał biodegradowalny jest przyjazny środowisku.

Skompletowanie wymarzonych dekoracji ślubnych ułatwi oferta pracowni kartkownia-zaproszenia.pl. Znajdziemy w niej szeroki wybór rozmaitych dodatków weselnych. Poszczególne elementy graficzne powtarzają się na pozostałych elementach papeterii ślubnej. Wybrane kolekcje wyróżniają się spójną i przemyślaną stylistyką.